You are here: Úvod Vozidla

UT3.cz

Vozidla

V UT3 máme na výběr z rovných 15ti vozidel! Děvět bude standardních z UT2004, které vyvinula militaristická organizace Axon corporation a zbylých šest budou vozidla rasy Necris, které budou více mimozemské než vozidla Axon corporation. Ovládání vozidel je mnohem více reálné a už se nechovají jako „cihla na kolečkách“...

Hoverboard

Click image to open!

Další revoluce přepravy na bojišti! Díky tomuto zařízení se může pěchota efektivně přesouvat po bojišti, aniž by ztrácela sílu potřebnou k boji. Anti-Fotonový reaktor zaručuje výdrž na dlouhou dobu. Protože je tvořen z extrémně lehkých uhlíkových vláken, není dostatečně stabilní na střelbu za jízdy, tlak způsobený výstřelem ze zbraně by pěchotu používající hoverboard srazil k zemi, stejně tak, jako jí srazí jakýkoliv jiný zásah, či náraz do překážky. Pro maximální efektivitu byl vyvinut energetický hák, jímž se lze zachytit za jakékoliv vozidlo a nechat se táhnout jakoukoliv rychlostí.

VOZIDLA AXON CORPORATION

Goliath

Click image to open!
Počet míst k sezení: 2 (řidič a střelec z kulometové věže)
Rychlost: Pomalý
Výdrž: Vysoká
Výzbroj: Hlavní kanon může používat 140mm střely z ochuzeného uranu proti ostatním vozidlům, nebo střepinové projektily určené proti pěchotě. Dále je vybaven dvouhlavňovým kulometem ráže 50mm.

Nový model tanku Goliath je přímím nástupcem své starší verze jenž byla v minulosti využívána jako frontová útočná zbraň. Je chráněn dvojitým uhlíkově-duralovým pancířem a svou menší rychlost a obratnost vyvažuje vysokou odolností a ničivou útočnou silou.

Scorpion

Click image to open!
Počet míst k sezení: 1 (řidič
Rychlost: Rychlý
Výdrž: Malá
Výzbroj: Jeden plazmový kanon na střeše střílející koule z tvrdého plazmatu, které mají tendenci odrážet se od povrchu. Dále má dvě výsuvná ramena s čepelemi z nejtvrdší ocely proti pěchotě.

Škorpion se nepyšní silným pancéřem, ale i přesto je to nedocenitelná podpůrná zbraň proti pěchotě. Jeho rychlost lze využít k sebedestrukčním nájezdům, kdy v plné rychlosti najede řidič do nepřátelského oddílu či vozidla. To je samozřejmě konec pro jeho stroj....

Leviathan

Click image to open!
Počet míst k sezení: 5 (řidič a 4 střelci z věží)
Rychlost: Pomalý
Výdrž: Neuvěřitelná
Výzbroj: Jedna baterie tepelně naváděných raket, 4 samostatné obranné věže s libovolnou výzbrojí, v rozloženém stavu má k dispozici hlavní zbraň napájenou dvěma pulzními reaktory na bázi kvantové směsi, které dokáží vyprodukovat v místě zacílení negativní singularitu, která z daného prostoru vypudí veškerou hmotu či energii a tak zničí vše, co se v daném prostoru nachází.

Leviathan byl původně navržen pro pacifikaci nepokojů ve městech a byl využíván zejména v posledních fázích války mezi lidmi a rasou Skaarj. Jde o špičkový bojový stroj schopný zničit celá města. Útok na něj bývá prakticky sebevražda.

Manta

Click image to open!
Počet míst k sezení: 1 (pilot)
Rychlost: Velmi rychlý
Výdrž: Velmi malá
Výzbroj: Dvě vícestupňové plazmové zbraně s vysokou kadencí.

Lehká a nepříliš velká manta vzbuzuje na bojišti hrůzu. Původně byla stvořena pro boj v mokřinách, přesto vykazuje skvělé výsledky na jakémkoliv terénu. Její trup je extrémně lehký - toho je dosaženo geniální konstrukcí kostry sestavené téměř výhradně z alumex polymeru. Pohybuje se na vzduchovém polštáři vytvořeném dvojitými elektromagnetickými vzpěrami a dvěmi vrtulemi. Rotory umožňují manévrování a lze je nastavit tak, že se manta vymrští do výšky až dvou pater a vyhne se tak překážkám. Její použití proti pěchotě je dobrá volba, ale proti vozidlům přiliš velkou šanci nemá.

Raptor II

Click image to open!
Počet míst k sezení: 1 (pilot)
Rychlost: Rychlý
Výdrž: Malá
Výzbroj: Dva plazmové kanonu střílející plazmu v polo-tuhém stavu, raketový systém vzduch-vzduch s automatickým naváděním proti vzdušným cílům.

Nejpoužívanější vzdušný bojový stroj, který v oblacích nemá konkurenci. Je postaven ze slitiny titanu a keramických materiálů. Narozdíl od svého předchůdce se konstruktéři rozhodly jeho křídla umístit směrem dolů a dosáhli tak vylepšení akcelerace a zrychlení odezvy. Mřížková techologie dokáže usměrňovat gravitaci v pilotem zvoleném směru a tak způsobit pohyb Raptora.

Cicada

Click image to open!
Počet míst k sezení: 2 (pilot a střelec)
Rychlost: Střední
Výdrž: Střední
Výzbroj: Dvě baterie laserem naváděných raket, střelecká vež s přesnými ASMD tlakovými děly.

Cicada je starší model používaný jako těžký vzdušný stroj proti pozemním cílům. Díky vzduchovým turbínám dokáže rychle měnit svou vertikální polohu, ostatní pohyb je však pomalejší kvůli omezené hybnosti rotorů. Od doby uvedení Raptorů ztratila význam jako taktický proti-vzdušný stroj, neboť se ostatním letounům dokáže jen těžo bránit.

Hellbender

Click image to open!
Počet míst k sezení: 2 (řidič a střelec)
Rychlost: Střední
Výdrž: Střední
Výzbroj: Jedno plazmové dělo o výkonu 40 megawattů, jedna tlaková ASMD puška.

Taktický vojenský dopravní prostředek, který je poměrně snadno ovladatelný. Narozdíl od svého předchůdce má místo jen pro dva pasažéry - řidič ovládajcící stroj a ASMD pušku a střelec ovládající věž na kapotě.

Paladin

Click image to open!
Počet míst k sezení: 1 (řidič)
Rychlost: Střední
Výdrž: Vysoká
Výzbroj: Tepelné kvantové dělo na kapotě a generátor štítu

Díky pokrokům ve štítové technologii bylo možné sestrojit tento stroj, který sice má poněkud jednostranné využití, ale zato velmi důležité. Jeho generátor štítu dokáže na omezenou dobu vyprodukovat poměrně velké silové pole a chránit tak nejen sebe ale i ostatní týmové kolegy. Bohužel se vědcům zatím nepodařilo sestrojit štítový generátor, či zbraň která by mohla štítem projít a tak Paladin s aktivovaným silovým polem sám není schopen střílet.

Hellfire SPMA

Click image to open!
Počet míst k sezení: 1 (řidič)
Rychlost: Pomalý
Výdrž: Střední
Výzbroj: Jeden velkorážní granátomet určený k odstřelování na dlouhé vzdálenosti, tlaková puška ASMD.

Podle některých příliš zastaralý, avšak pořád velmi účinný. Slouží jako pojízdná dělostřelecká baterie, kterou je možné ukotvit a poté díky granátometu odstřelovat z libovolného místa kteroukoliv pozici na mapě. Díky inovacím společnosti Axon může vypálit vysoko do vzduchu senzor, s jehož pomocí lze potom přesně bombardovat zaměřené místo.

VOZDILA RASY NECRIS

Darkwalker

Click image to open!
Počet míst k sezení: 2
Rychlost: Pomalý
Výdrž: Vysoká
Výzbroj: Laserový paprsek neznámého druhu s dlouhou dobou nabíjení, Generátor "Bojového Křiku", jenž dokáže paralyzovat pěchotu ve svém okolí.

Těžký dvoumístný stroj, který tvoří hlavní útočnou sílu armády Necris. Díky svým třem pokrčitelným nohám nápájeným nanopalivem může podlézat mosty nebo přelézat i větší překážky, a překvapit tak nepřítele na druhé straně. Pravděpodobně byl zkonstruován tak aby vzbuzoval strach u nevyspělích obyvatel jiných planet.

Viper

Click image to open!
Počet míst k sezení: 1 (řidič)
Rychlost: Velmi rychlý
Výdrž: Velmi malá
Výzbroj: Opět neznámý druh zbraně jenž rychle střílí jakési koule hmoty odrážející se od stěn.

Rychlé a velice dobře ovladatelné vznášedlo, které podobně jako Scorpion bylo viděno jak páchá sebevražedné nájezdy. Jeho zmijovitý tvar splňuje všechny předpoklady pro minimální odpor vzduchu a propůjčuje tak stroji neuvěřitelnou rychlost.

Nemesis

Click image to open!
Počet míst k sezení: 2
Rychlost: Pomalá - Střední
Výdrž: střední
Výzbroj: neznámá

Toto vozidlo bylo viděno v různých (konkrétně třech) stavech. Ve standardním stavu je rychlost vozidla i střelby průměrná. Další možností je částečné zasunutí zbraně a snížení rychlost střelby, což zvýší rychlost vozidla. Poslední možností je vysunutí horní části vysoko do vzduchu - to značně zvýší palebnou sílu.

Fury

Click image to open!
Počet míst k sezení: 1
Rychlost: Vysoká
Výdrž: malá - střední
Výzbroj: plasmový paprsek neznámého druhu

Tato vznášedla byla viděna na obloze při některých necrisských utocích a nutno říct, že jsou více než obstojnou konkurencí Raptorů při vzdušných soubojích. Pohybují se pomocí technologie využívající anti-gravitační nano turbíny, které dokáží kompletně potlačit gravitaci. Chapadla pak využívají energii ke zrychlení, či k odpálení plasmového paprsku.

NightShade

Počet míst k sezení: 1
Rychlost: Střední
Výdrž: střední
Výzbroj: tzv. gengerátor neviditelnosti, jenž se snažila mnoho let neúspěšně vyvinout společnost Axon. Dále speciální fůzní ukládací miny, které po aktivování dokáží nabourat časoprostor a na omezené ploše vytvořit prostředí s pomalejším tokem času.

Toto vozidlo bylo spatřeno pouze několikrát. Jisté je, že disponuje schopností zneviditelnit se částečně při pohybu nebo úplně pokud stojí. Díky jeho fůzním minám se stal pro necris drahocennou podpůrnou jednotkou.

Scavenger

Click image to open!
Počet míst k sezení: 1 (řidič)
Rychlost: rychlý
Výdrž: malá až střední
Výzbroj: neznámá

Neznámé vozidlo, které bylo pozorováno pouze několika průzkumíky, a proto o něm nejsou podrobné informace. Jednou z jeho možných valstností je schopnost prodloužit své nohy, nebo je složit a valit se neuvěřitelnou rychlostí jako koule.

Autoři: nitro a merl1n

 

(X)zone

Unreal Tournament III

Objednat!

Min. konfigurace

Operační systém:
Windows XP/Vista
Mechanika:
DVD
Procesor:
2000 MHz
Operační paměť:
512 MB RAM
Grafická karta:
3D grafická karta se 128 MB

Reklama


Reklama

Odkazy

bioshock.hotgames.cz


Naše Ikonka
Unreal Tournament 3.cz