You are here: Úvod Zbraně

UT3.cz

Zbraně

Některé ze zbraní už byly viděny ve videu, na screenshotech a u jiných se prostě předpokládá, že nemůžou chybět…

Translocator

Toto ani vlastně není zbraň v plném slova smyslu. Umožňuje přenášet hráče na místo, kde předtím odhodil druhou část Translocatoru. Tato část také disponuje kamerou pro kontrolu oblasti.
Tip: Jediný způsob jak někomu s touto věcí lze ublížit je přenést se na místo kde zrovna teď stojí. Realita neunese dva lidi na jednom místě a tak jednoho nahradí, tedy zabije

Impact Hammer

Jedná se o náhradu za Shield Gun z UT2004. Nebude mít funkci štítu, ale něco ve stylu odklonění nebo odrážení střel(?) Tip: Je velký otazník zda se tato zbraň v UT3 skutečně objeví, ale pokud ano, tak jí používejte jen na ty nejkratší vzdálenosti.

(Dual) Enforcers

Slavná a oblíbená zbraň z původních UT slaví come-back. Sekundární mód střelby vystřelý 3 náboje rychle za sebou. Jedná se o náhradu za Assault Rifle z UT2004.
Tip: Krásná hračka, kterou budete mít k dispozici už od začátku. Ovšem pokud nenajdete druhou, doporučuji co nejdříve vyměnit za nějakou silnější zbraň.

Bio Rifle

Po dlouhých dohadech zda tuto zbraň vypustit nebo zachovat bylo rozhodnuto v její prospěch. Slavná, mutagenní kal plivající kráska byla zachráněna.
Tip: Tuto hračku rozhodně používejte s rozvahou. Sliz, který vystřelíte má tendenci zůstat několik okamžiků přilepený tam, kde zrovna přiletí a až po té explodovat. Primární mod vystřeluje náboje poměrně rychle za sebou, kdežto při použití sekundárního modu střelby se nasaje a později vystřelý velký shluk biomasy najednou.

Link Gun

Starý dobrý link gun známý již z Unreal Tournamentu 2003. Primární náboje mají nyní světle modrou barvu, sekundární „link“ zůstává zelený.
Tip: Výborná zbraň při kooperaci s týmovými kolegy. Primární mód vysílá plazmové projektily, kdežto sekundární je vybaven "inteligentním" paprskem, který pozná přítele od protivníka. Při střetu s nepřítelem dokáže smrtelně rozleptat a popálit kůži, kdežto při kontaktu s kolegou vlastnícím také link gun znásobí sílu jeho zbraně. Paprsek se také používá k opravě Nodů (uzlů) na Warfare mapách a vozidel.

Shock Rifle

Tato ASMD tlaková puška také prošla změnou designu, je nyní delší než v UT2004 a samozřejmě daleko krásnější.
Tip: Tato běžná zbraň se v rukou zkušeného hráče může stát smrtícím nástrojem. Primární mód vystřeluje přesné, ale poměrně slabé paprsky, kdežto sekundární vyšle pomalu letící "bublinu" naakumulované energie. Hlavní síla této hračky ale spočívá v tzv. Shock-Combu. Stačí vyslat sekundární střelu a poté jí sestřelit primárním paprskem. Reakce způsobí devastující výbuch, který při dobrém načasování dokáže zatopit i těm nejsilnějším nepřátelům.

Tiridium Stinger

Nahrazuje oblíbený Minigun. Poprvé se objevil v originálním Unrealu a později v Unreal Championship 2. Tento rotační kulomet střílí úlomky smrtícího tiridia. Při sekundární střelbě je vystřelováno několik nábojů najednou.
Tip: Silná zbraň jednoduchá na zvládnutí. Jasná volba pro nováčky.

Flak Cannon

Zachován ve skoro stejné podobě jako v UT2004 a to kvůli tomu, jak kultovní zbraň to je. Pro připomenutí, střílí střepiny ve dvou modech. První je rozstřelí přímo z hlavně a druhý odpálí výbušný granát, ze kterého se po dopadu střepiny rozletí na všechny strany.
Tip: Výborná zbraň na bázi brokovnice, která je vhodná na krátké a střední vzdálenosti. Zpravidla přímý zásah = smrt.

Rocket Launcher

Stejně jako v UT 2004 se dají vystřelit až 3 rakety najednou a uzamknout se na cíl. Uzamknutí se dočkalo jistých změn, takže je nyní jednodušší ho používat.
Tip: Jedna z nejběžnějších a nejpoužívanějších zbraní. Po několika zásazích nemá nidko šanci přežít.

Longbow AVRiL
Anti-Vehicle Rocket Launcher

Tato mocná zbraň dokáže v rukou zkušeného střelce udělat vrásky na čele nejedné posádce kteréhokoli vozidla, protože disponuje funkcí uzamknutí cíle. Objeví se ve všech modech, kde budou vozidla, takže Warfare a Vehicle CTF.
Tip: Tento raketomet je skvělý proti vozidlům, ale prakticky nepoužitelný proti pěšákům. Pokud hrajete na mapě s vozidly a zrovna nemůžete žádné sehnat, vezměte si pro jistotu s sebou alespoň tuto zbraň

Sniper Rifle

Podobná Sniper Rifle z původního Unreal Tournamentu nebo UT2004 než Lightning Gunu z UT 2003. Po výstřelu se u hlavně objeví malý obláček kouře.
Tip: V rukou nováčka těžko zvladatelná, ale v rukou profesionála smrtící více než cokoliv jiného. Rána do hlavy - smrt. Nabízí možnost velkého zoomu, takže je možné odstřelovat i na opravdu velké vzdálenosti.

Canister Gun

Nahrazuje Grenade Launcher a Spider Mine Layer. Mody střelby se řídí podle dostupného střeliva.
Tip: Využití tedy bude různé podle dostupných nábojů. Vždy ale platí - používejte s rozvahou.

Target Painter

Autoři plánují tuto zbraň uvést ve hře pouze ve velmi omezeném rozsahu. S jejím pomocí bude střelec schopný aktivovat v mapě specifickou událost - jako třeba přílet bombardéru, který pokropí celou mapu bombami, či náraz iontového paprsku vyslaného z orbitální stanice...
Tip: Zatím vůbec není jisté, zda-li se ve hře s touto zbraní setkáme. Pokud ano, pak dávejte při jejím užití velký pozor - účinky bývají naprosto devastující.

Redeemer

Tato jaderná střela v příručním balení je velice účinná při ničení cílů jakékoli kategorie. Umožňuje přímě odpálení nebo navádění pomocí kamerky umístěné na raketě.
Tip: Nejničivější zbraň v UT na jakoukoliv vzdálenost. Na mapě ale bývá většinou dobře ukrytá nebo těžko dostupná. Pokud na vás již raketa letí, nemusíte však propadat panice - jestliže umíte dobře střílet např. Shock Riflem, můžete raketu sestřelit dříve než vybuchne a tím se zachránit.

Autoři: Nitro & Merlin

 

(X)zone

Unreal Tournament III

Objednat!

Min. konfigurace

Operační systém:
Windows XP/Vista
Mechanika:
DVD
Procesor:
2000 MHz
Operační paměť:
512 MB RAM
Grafická karta:
3D grafická karta se 128 MB

Reklama


Reklama

Odkazy

bioshock.hotgames.cz


Naše Ikonka
Unreal Tournament 3.cz